Existují situace, kdy to trvá hodně dlouho, než se v místnosti dostaneme na požadovanou teplotu a v dalších případech zase není možné hlavním zdrojem tepla dosáhnout požadovaných teplot. Za všech okolností je podstatná především rychlost, kterou nabízejí i přímotopy z naší nabídky.
Používají se mimo jiné i jako hlavní zdroj tepla, zaměřme se pro tentokrát, jak vybrat takové, které budeme používat spíše jako doplňkové zdroje k běžným radiátorům. Hlavní výhodou přímotopů je jejich nízká hmotnost, ovšem na druhou stranu určitě cítíme, že jejich nepřetržitý provoz přes celou zimu by nás dostal do finanční propasti. Jak tedy vybrat takový, který vás nezruinuje?
Výběr přímotopu a určení ceny
Ještě před tím, než se rozhodnete pro volbu přímotopu dle jeho příkonu, je důležité se zaměřit na velikost místnosti, způsobu hlavního zdroje vytápění a také polohu místnosti a oken vůči zapadajícímu slunci.
Přímotopy lze zakoupit již za několik sto korun, určení přesné ceny za jeho provoz je velmi jednoduché. Stačí vycházet z ceny za elektřinu a příkonu přístroje. Pokud je cena například 4,80 za kWh, tak při příkonu 1000 W spotřebujete 4,8 Kč za hodinu.
Přímotopy jako primární zdroj tepla
Pokud máte přímotopy jako primární zdroj tepla, je dobré popřemýšlet nad úpravou tarifu. Jakmile splníte všechny požadavky na udělení nižšího tarifu od poskytovatele elektrické energie, získáte na 20 hodin denně sníženou sazbu na kilowat hodinu. Díky tomuto tarifu se dá ušetřit i více jak polovinu nákladů za vytápění přímotopy. Zisk nižšího tarifu je však opředen několika náležitostmi, které je nutné splnit.
Přímotopy nejsou drahé na provoz, pokud se s nimi naučíte zacházet. Nejlevnější varianty nabízejí funkci zapnout a vypnout, ovšem ty sofistikovanější lze nastavovat podle dané teploty, času. Sepínají se ve chvíli, kdy v místnosti klesne teplota pod vámi zadanou hodnotu nebo naopak dokážou udržet konstantní teplotu a místnost nepřehřívat.