Mech představuje nedílnou součást botaniky. Na první pohled až pohádkově uklidňující rostlina dokáže na naší střeše zavládnout nehostinnými podmínkami a je jen na nás, do jaké míry to necháme zajít. Někdo by mohl říci, že je to boj na dlouhou trať a ti další si pro své indispozice rovnou zavolají pro odbornou pomoc.
V našem kutilském magazínu vám dnes poskytneme nejúčinnější rady, které vám v boji s rozšiřujícím se škůdcem rychle vypořádat. Není nad osvědčené postupy, jejichž síla tkví právě z vypozorované efektivity. Připravte se, že bude potřeba využít tlakového proudu vody. Vysokotlaký čistič se tak stává i v této oblasti skvělým nástrojem.
Vysokotlaký čistič s dostatečným výkonem
Asi nejsnadnější cesta vede skrze vysokotlaký čistič a proud vody, který se o mech dokáže během několika málo okamžiků postarat. Tlakový přístroj se dá samozřejmě k podobným účelům využít i na zámkové dlažbě u obrubníků či na cestách kolem domu. Voda dokáže z těchto přístrojů proudit natolik rychle, že se mechu a dalších nečistot zbavíte naprosto bez námahy. Stačí dodržet rozumnou vzdálenost a vaší krytině poškození nehrozí.
Modrá skalice nahradí vysokotlaký čistič, ale
Vysokotlaký čistič je jednoznačně nejefektivnější způsob očisty, jehož invazivní účinek dokáže zamezit i dalšímu růstu. Pro větší jistotu si lze namíchat známý roztok modré skalice s vodou a inkriminovaný povrch střechy potřísnit. To vás po velice dlouhou dobu ochrání před dalším bujením vegetace.
Chemické přípravky
Se zelení jakéhokoliv tipu si samozřejmě dokáže poradit i chemie. Vysokotlaký čistič sice vede při hledání nejrychlejšího způsobu očisty, ovšem to neznamená, že by se nedaly pořídit chemické přípravky speciálně vytvořené k odstranění ulpívajícího mechu a travin. Kromě toho se povrch promění v nehostinné prostředí a mech se do těchto míst již nevrátí.
K odstranění mechu tedy doporučujeme vysokotlaký čistič a vymezit si jednu až dvě hodiny na celou operaci.