Pokud bychom měli vybrat jednu z mnoha stavebních operací, do které se lidé pouštějí bez jakéhokoliv poradenství s profesionální společností, tak rozhodně poukážeme na výmalbu pokoje. Vyzbrojeni malířským nářadím a nedostatkem informací se následně pouštíme do na první pohled snadného úkolu, ale v jakých bodech děláme nejvíce chyb? Přinášíme vám komplexní soubor těch nejzajímavějších rad, které vám jistě napomohou k vytouženému výsledku v kratším čase.
Kolik je zapotřebí barvy
Znalost v této přípravní oblasti vám dokáže ušetřit nemalé finanční prostředky spojené s nákupem zbytečně velkého množství materiálu. Stačí se informovat, kolik metrů plochy dokáže zakupovaná barva vymalovat v množství jednoho litru. Nezapomeňte však na skutečnost hrubosti povrchu. Čím více je hrubý, tím více je také savý, vždy si stěny ošetřete penetrací, která zmíněnou savost snižuje.
Štětka nebo váleček
Nepouštějte se do žádných zbytečných dohadů a zakupte si malířské nářadí s různorodým podtextem. Hodit se vám bude váleček i štětka. Pro větší plochy volíme váleček na teleskopické násadě a do méně přístupných prostor pak zvolíme štětku. Malířský váleček si vždy kupte od renomovaného výrobce, jen tak vám zajistí požadovanou efektivitu malby.
Zakryjte si podlahu
Chcete ušetřit nemalé množství cenného času. V takovém případě se neobejdete bez ochranné zakrývací fólie a pořádné role lepenky. Zakryjte jak okenní rámy, zásuvky, zárubně, tak i podlahové lišty. Věřte, že následné umývání a kartáčování po zaschnutí nanášené barvy je velice nepříjemný zážitek a navíc také zbytečný.
Mám stěnu škrábat
Ke škrábání přistupujeme jen za předpokladu, když po stěně přejedete namočeným válečkem a nátěr se vám na něj bude lepit. Starý nátěr tak raději odstraňte, ať se vám nová malba v průběhu malování neloupe.
Veškerou malířskou techniku a pomůcky naleznete i v našem prodejním shopu.