Nachystal jsem si pro Vás nějaké počtení o renovaci dřevěného zahradního nábytku. Barva je oprejskaná, steřelá a nevzhledně vypadající. UV záření a povětrnostní vlivy vzali za své. Už mě nebavilo se na takový nábytek dívat, tak jsem si ho opravil. Konkrétně popraskaný nátěr na nábytku.
Ve videu zmiňuji, se že celá rekonstrukce nás vyšla odhadem na 300,- Kč ( 2x0,75L lazury + štetec na lazury). Použil jsem Chemolux S -Klasik slabovrstvou lazuru, která je určená na pergoly, zahradní nábytek a ploty. Na 2 nátěry dvou židlí a jednoho stolu bohatě postačí 2 plechovky lazury. Barva je již v aplikační hodnotě a proto se neředí! Video je na konci článku :)
Barvu důkladně oškrabeme špachtlí a následně obrousíme brusným papírem případně bruskou, která urychlí a zjednoduší již tak nezáživný krok jako je broušení. Pozor na tzv. mapy na povrchu. Předejít jim můžeme, tím, že povrch dokonale zbrousíme. "Mapa" je efekt, který nám vyskočí na povrchu, kdy není nátěr kompletně obroušen a při natření nám pod barvou zůstane starý nátěr.
Před samotným nátěrem otřeme povrch dřeva a podložíme si obrobek nějakým kusem dřeva nebo v lepším případě zaklepeme hřebík do spodní části nohy.
Ve videu zmiňovaný detail přípravku, který využijeme při natírání. Ideální aby přišel do co nejmenšího styku s natíraným materiálem. Já jsem hranolek podepřel nějakým kouskem dřeva a splnil tuto podmínku :-)
Foceno po prvním nátěru. Natírání je asi ta nejoblíbenější část celé rekonstrukce, tedy alespoň u mě. Natírejte ve směru vláken, aby se vám výsledek natírání líbil. Další nevzhlednou věcí na nátěru jsou stékající kapky. Párkrát jsem to viděl na dosti viditelných plochách. Pohlídejte si to alespoň na sedáku a opěradle, kde to bude vidět nejvíce. Natřít to postačí dvakrát. Více nátěrů by mohlo způsobit, že by se na povrchu vytvořil filmový nátěr a to mi nechceme.
Rozdíl vlevo - jak to vypadalo a vpravo - po prvním nátěru. Myslím, že výsledek je moc pěkný :-)
Ve spolupráci s webprokutily.cz / Kutilův ráj